top of page
  • Obrázek autoraRada pro zelené střechy

Odborný webinář: Navrhování zelených střech

Aktualizováno: 5. 11. 2020

Ve čtvrtek 5.11.2020 ve 13:00 hod pořádáme on-line webinář, který se bude věnovat navrhování extenzivních zelených střech a jejich realizaci. Přednášku povede Ing. Petr Selník, předseda Rady pro zelené střechy a Ing. David Bečkovský, Ph.D., expert pro stavební vegetační konstrukce.

Odborný 90-ti minutový webinář je vhodný zejména pro projektanty rodinných domů, bytových a komerčních objektů. Absolvent online přednášky nabude obecnou znalost navrhování extenzivních střech, získá přehled o řešení základních konstrukčních detailů a charakteristice ověřených materiálů používaných v souvrství.> Již není možné se přihlásit <


30 minut před zahájením online přenosu bude na váš e-mail zaslán odkaz, pomocí kterého se připojíte ke sledování. Během přenosu můžete oslovit vystupujícího pomocí chatu. Cena odborného semináře je 299 Kč.

Výzkumem a realizací zelených střech a vegetačních konstrukcí se Ing. Petr Selník zabýval v několika evropských zemích – Česká Republika, Rakousko, Švýcarsko a Island. Díky zkušenostem z rozdílných klimatických a též právních prostředí se jeho zájem neomezuje jen lokální působení a konvenční řešení, ale též na vývoj materiálů pro vegetační konstrukce zejména pro kontinentální podnebí, které je pro tento obor velkou výzvou. Spolu s Ing. Davidem Bečkovským, Ph.D., ing. Klárou Nečadovou založil výzkumnou skupinu EnviHUT, která se zabývá vývojem materiálů, konstrukcí a mechanik návrhu trvale udržitelné výstavby. Společně s výše uvedenými představil v roce 2017 nové koncepční řešení zelené střechy z recyklovaného materiálu. Díky spolupráci se zahraničními kolegy a firmami se celé skupině EnviHUT daří prosazovat novou formu uvažování nad současnými i budoucími návrhy výstavby tak, aby české stavitelství udrželo krok s nejmodernějšími světovými trendy.
bottom of page